Skip to main content

5 pytań, które

najczęściej zadają nasi Klienci

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami przez generalnych importerów i dystrybutorów urządzeń klimatyzacyjnych, gwarancja na klimatyzatory wynosi przeważnie 3 lub 5 lat. Okres ten zależy tylko i wyłącznie od producenta i jest określony na warunkach generalnego dystrybutora, które znajdują się w karcie gwarancyjnej urządzenia. Klienci otrzymują również gwarancję na montaż instalacji.

Wybór samego urządzenia powinien odpowiadać indywidualnym preferencjom. Liczy się nie tylko funkcjonalność urządzenia, ale także jego design. Dzięki szerokiej ofercie produktów możemy dobrać klimatyzator do odpowiedniego stylu wnętrza. Decydując się na montaż klimatyzacji w mieszkaniu, powinniśmy pamiętać też o uzyskaniu odpowiednich zgód od zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej i wskazanie miejsca montażu jednostki zewnętrznej. Przy wyborze klimatyzacji warto zwrócić uwagę na jednostkę zewnętrzną – liczy się przede wszystkim głośność pracy tego urządzenia. Klimatyzacja nie może bowiem przeszkadzać sąsiadom.

By uzyskać idealny klimat w domu, należy zamontować klimatyzację w całym mieszkaniu. Dzięki temu można utrzymać jednakową temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Tak działają klimatyzatory typu multi-split. Gdy jednak nie ma takiej możliwości, radzimy umieścić klimatyzator tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Jednym z takich pomieszczeń jest właśnie sypialnia lub salon. Częściej montujemy klimatyzatory w salonie niż w sypialni. Można oczywiście zastosować je w pomieszczeniu, gdzie śpimy. Ale należy wtedy wziąć pod uwagę głośność pracy urządzenia i ustawienie odpowiedniej temperatury, by nie przeziębić się podczas snu.

Klimatyzacja generuje wilgoć. Ma też stały kontakt z przepływającym przez nią powietrzem, w którym znajdują się niewidoczne dla nas nieczystości. Klimatyzacja, jak każde urządzenie, jest siedliskiem różnych zanieczyszczeń. Osadzają się one na jej podzespołach stając się doskonałą pożywką dla grzybów i pleśni, które uwielbiają wilgoć. To one właśnie przyczyniają się do powstawania brzydkich zapachów wydostających się z klimatyzatora wraz z chłodnym powietrzem. Klimatyzację należy więc regularnie czyścić i serwisować. Najlepiej robić to dwa razy w roku. Minimum raz, ale pod warunkiem, że klimatyzacja nie działa przez cały sezon. Niektóre firmy nawet wymagają dwóch serwisów w ciągu roku, by gwarancja zachowała ważność. Warto jednak pamiętać, że serwis nie jest żadnym „widzi mi się” producenta czy instalatora. Zanieczyszczony klimatyzator jest przede wszystkim szkodliwy dla zdrowia, mniej wydajny i zużywa więcej energii.

Centrala naszej firmy znajduje się w Śremie, ale z naszych usług mogą skorzystać Klienci między innymi z takich miejscowości, jak:

  • Śrem
  • Poznań
  • Luboń
  • Jarocin
  • Swarzędz
  • Gniezno
  • Tarnowo Podgórne
  • Suchy Las
  • Swadzim
  • Gowarzewo.

Jeśli nie jesteś pewien/pewna czy obsługujemy Twoją okolicę, zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.