Skip to main content

Klimatyzatory Poznań

krokiem do dobrego klimatu

W dzisiejszych czasach upalne dni w lecie nie są rzadkością. Upał osłabia koncentrację, źle wpływa na pracę serca i powoduje zmęczenie. Stajemy się ospali oraz zdecydowanie mniej wydajni w dzień. W nocy, choć spada temperatura na zewnątrz, to nagrzane pomieszczenia mają zbyt mało czasu, by odpowiednio się ochłodzić. Mamy więc trudności z zasypianiem, a zły sen przekłada się na gorsze samopoczucie w dzień. Klimatyzatory Poznań i Śrem stanowią idealne rozwiązanie tego problemu. Dzięki nim z łatwością, w odpowiednim momencie wprowadzimy przyjemny chłód do wybranego jednego pomieszczenia lub całego mieszkania czy domu.

Instalacja klimatyzacji zmienia klimat na lepszy. Poznaj nasze klimatyzatory ścienne, klimatyzację kanałową i klimatyzatory przenośne. Te nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu sprawią, że gdy na zewnątrz budynku upał daje się we znaki, wewnątrz będzie panował przyjemny chłód.

Pomożemy Ci znaleźć dobre rozwiązanie. Skontaktuj się z nami.

Klimatyzatory Poznań
- dobra klimatyzacja Poznań, Śrem i okolice

Nieprzemyślany zakup klimatyzatora może skutkować trudnością w uzyskaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Klimatyzacja do domu powinna być dobrana indywidualnie i oparta na urządzeniach sprawdzonych oraz dobrej jakości. Tylko taka instalacja gwarantuje odpowiednie chłodzenie pomieszczeń podczas upalnych dni i daje możliwość ogrzewania ich w zimie. Standardem powinny być także zaawansowane, wysokiej jakości filtry wyłapujące wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz bakteriobójcze i wirusobójcze jonizatory. Dobra klimatyzacja w mieszkaniu zapewnia więc nie tylko przyjemne ochłodzenie temperatury otoczenia, ale i dba o zdrowie jej użytkowników.

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w zakresie klimatyzacji i branży HVAC. Pomożemy Ci wybrać najlepszy klimatyzator renomowanych, światowych marek.
Zapewniamy montaż klimatyzacji i serwis klimatyzatorów.

Klimatyzacja do domu
w ofercie KLIMZU

Klimatyzacja jest zbawienna w upalne dni. Jednak warto wiedzieć, że na rynku znajduje się kilka rodzajów klimatyzatorów. Od wyboru urządzenia i instalacji konkretnej klimatyzacji będzie zależeć jej sprawność, funkcjonalność, wydajność i spełnienie Twoich oczekiwań.

Posiadamy duże doświadczenie w temacie klimatyzacji. Wybierz instalację w pomieszczeniach, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. W naszej ofercie znajdują się:

 • przenośne klimatyzatory
 • klimatyzatory typu split
 • urządzenia typu multi split
 • klimatyzacja kanałowa

Wszystkie produkty to sprawdzony sprzęt uznanych marek na świecie, na który posiadamy autoryzację. Naszą specjalnością jest montaż urządzeń takich firm, jak:

Klimatyzator przenośny Poznań czy klimatyzacja kanałowa?
Jaki rodzaj wybrać?

By zapewnić sobie optymalną temperaturę powietrza i wybrać najbardziej wydajne urządzenie, trzeba skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Fachowcy dobiorą odpowiedni klimatyzator, zapewnią jego montaż oraz serwis systemu chłodzenia.

 • Poznaj zasady działania poszczególnych rodzajów klimatyzacji.
 • Sprawdź, który z ich najlepiej się sprawdzi u Ciebie.
 • Zadzwoń do nas w sprawie wyboru klimatyzatorów.
 • Doradzimy wybór optymalnego urządzenia.
 • Zajmiemy się jego instalacją oraz serwisem.
Klimatyzator przenośny ze Śremu

Klimatyzator przenośny sprawdzi się idealnie w sytuacjach, gdy letni upał daje się naprawdę we znaki. Jak należy korzystać z klimatyzatorów przenośnych?

Klimatyzatory przenośne to inaczej klimatyzatory kompaktowe, monoblokowe. Przy wyborze tego urządzenia trzeba mieć na względzie pomieszczenie, w którym będziemy go używać. A najważniejszym elementem są tu okna. Klimatyzatory monoblokowe łączą się ze świeżym powietrzem poprzez zastosowanie jednej lub dwóch rurek, których wylot musi znajdować się na zewnątrz. Instalacja klimatyzacji tego typu wymaga więc uchylenia okna. Zdecydowanie bardziej wydajne są urządzenia przenośne, które mają dwie rurki lub posiadają specjalną osłonę okienną, dzięki którym ubytek chłodnego powietrza jest minimalny.

Jakie są zalety klimatyzacji przenośnej?

 • duża mobilność – można go zawsze przenieść w dowolne miejsce,
 • atrakcyjna cena,
 • energooszczędność,
 • łatwa obsługa,
 • nie ma potrzeby fachowego montażu klimatyzacji i stałej ingerencji w budynek podczas zamontowania jednostki zewnętrznej czy wykonania specjalnych kanałów,
 • urządzenie można użyć bezpośrednio po zakupie.
Klimatyzacja ze Śremu typu split

Jak działa klimatyzacja sp (skrót od split), na którą coraz częściej decydują się lokatorzy mieszkań i domów jednorodzinnych? Urządzenie typu split zbudowane jest z dwóch części. Pierwszą stanowi jednostka wewnętrzna, drugą zewnętrzna. Jednostkę wewnętrzną instaluje się w pomieszczeniach, gdzie ma działać klimatyzacja. Miejsce na agregat powinno się znajdować na zewnątrz budynku. Klimatyzatory split mogą działać w trybie chłodzenia lub grzania.

Podczas chłodzenia kompresor spręża czynnik chłodniczy. To powoduje jego skroplenie w wymienniku jednostki zewnętrznej. Podczas skraplania do otoczenia oddawana jest energia. Wentylator kontroluje przepływ powietrza przez wymiennik. To on sprawia, że powietrze się nie przegrzewa. Zawór rozprężony powoduje odparowywanie czynnika skroplonego. Taki skroplony czynnik trafia na zawór rozprężny i zaczyna się jego odparowywanie. Nowoczesny elektroniczny zawór umożliwia kontrolę procesu odparowania czynnika. Nieodparowana pozostałość dostaje się do jednostki wewnętrznej. Tu następuje jego pełne odparowanie i w tym momencie czynnik pobiera energię z otoczenia, tym samym ochładzając powietrze, które przepływa przez wymiennik. Ostatnim etapem procesu chłodzenia jest powrót czynnika w stanie gazowym do sprężarki.   

Podczas trybu grzania, zawór czterodrogowy odwraca obieg czynnika. Dzięki temu zabiegowi ciepło zostaje oddane do pomieszczenia. Natomiast jego pobieranie następuje z zewnątrz.  

Montaż klimatyzatorów typu split polega na połączeniu jednostki zewnętrznej z wewnętrzną dwoma rurkami i przewodem komunikacyjnym. Przewód komunikacyjny zasila prądem urządzenie wewnętrzne. Dodatkowo warto wiedzieć, że schłodzenie powietrza powoduje skroplenie pary wodnej. W tym celu trzeba odprowadzić płyn do systemu kanalizacji albo na zewnątrz budynku.

Klimatyzatory split montuje się zazwyczaj na ścianie, suficie lub stawia przy podłodze.

Klimatyzatory Śrem typu Multi Split – zestaw do chłodzenia kilku pomieszczeń

Klimatyzowanie jednego pomieszczenia nie zapewni równomiernego chłodzenia w całym mieszkaniu, dlatego warto zastanowić się nad zakupem praktycznego systemu  multi split.

Tutaj jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka jednostek wewnętrznych. Wszystkie klimatyzatory z zestawu są niezależne, więc jest możliwe indywidualne kierowanie tymi urządzeniami. System Multi Split umożliwia również rozbudowę klimatyzacji w przyszłości. Warto też wiedzieć, że w jednym pomieszczeniu może pracować model ścienny, a w drugim przypodłogowy.

Dzięki opcji multi split z łatwością dobierzesz odpowiedni model do indywidualnego wystroju wnętrza.

Klimatyzatory Śrem - rozwiązanie kanałowe

Jak działa klimatyzacja kanałowa? Gdzie ją zastosować? Jak wygląda montaż klimatyzacji kanałowej?

Klimatyzacja kanałowa działa na zasadzie sytemu połączonych kanałów, które zostają rozprowadzone po całym budynku. Instalacja przechodzi przez ściany lub strop. Może się znaleźć w suficie podwieszanym. Kanały mają prostokątny lub okrągły kształt.

Montaż klimatyzacji kanałowej polega na zrobieniu odpowiednich przepustów. Ideałem jest zaprojektowanie klimatyzacji wraz z budynkiem. Późniejsza instalacja klimatyzacji również będzie możliwa, ale jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, co ma przełożenie na jej cenę. Urządzenie sterujące, które odpowiada za chłodzenie, umieszcza się bowiem w osobnym pomieszczeniu. Jest to wymóg w przypadku klimatyzacji kanałowej.

Klimatyzacja kanałowa chłodzi pomieszczenia za pośrednictwem powietrza rozprowadzanego przy pomocy kanałów. Można schładzać w ten sposób pomieszczenia w całym budynku lub w wybranych tylko miejscach. Klimatyzacja kanałowa obsługuje zazwyczaj większe powierzchnie. Idealnie działa w biurowcu, restauracji, hotelu, salonie, lokalach usługowych lub w domu jednorodzinnym.

Chłodno cały dzień – idealne klimatyzatory Jarocin

Dbając o oczekiwania naszych Klientów, staramy się rozwijać i wprowadzać coraz to nowe zdobycze techniczne w zakresie klimatyzacji.

Zapraszamy do KLIMZU po niezawodne klimatyzatory. Luboń, Poznań, Jarocin, Śrem, a także Swarzędz, Gniezno, Tarnowo Podgórne, Suchy Las, Swadzim, Gowarzewo – obsługujemy Klientów z tych miejscowości.

Zapytaj o profesjonalny montaż klimatyzacji
i serwis klimatyzatorów w firmie KLIMZU:
klimatyzacja - Śrem. Skorzystaj z fachowego doradztwa.

Napisz do Naslub zadzwoń +48 663 754 194