Skip to main content

Kompleksowy serwis klimatyzacji.

Poznań, Śrem i okolice

Dobrze działająca klimatyzacja gwarantuje w każdym pomieszczeniu przyjemny chłód latem i dodatkowe ciepło zimą. Nowoczesne klimatyzatory dbają również o jakość powietrza. Jednak, by zamontowane urządzenia jak najlepiej spełniały swoje zadania i jednocześnie cieszyły użytkowników wydajnością oraz były bezpieczne dla ich zdrowia, należy odpowiednio o nie zadbać. Jako firma KLIMZU, zdecydowanie polecam skorzystanie z naszego profesjonalnego serwisu klimatyzacji w Poznaniu, Śremie i innych miejscowościach Wielkopolski.

Zapytaj o serwis klimatyzacji w Śremie, Poznaniu i okolicach. Zadzwoń lub napisz.

Serwis klimatyzacji Śrem
- co możemy dla Ciebie zrobić?

Serwis klimatyzacji domowej, w biurze czy w sklepie lub punkcie usługowym jest tak samo niezbędny, jak serwis klimatyzacji samochodowej.

KLIMZU oferuje kompleksowe naprawy oraz serwis systemów klimatyzacji typu: split, multi-split i kanałowej. Gwarantujemy indywidualne i profesjonalne podejście do każdego problemu. Posiadamy certyfikaty i zezwolenia na serwis klimatyzatorów i całego układu klimatyzacji.

 • czyszczenie klimatyzacji domowej,
 • odgrzybianie klimatyzacji,
 • wymiana filtrów,
 • sprawdzenie szczelności,
 • czyszczenie i mycie skraplaczy,
 • czyszczenie, mycie i dezynfekcja jednostek wewnętrznych,
 • inne naprawy

A czy wiesz, dlaczego regularne czyszczenie klimatyzacji jest takie ważne? I jak często należy je przeprowadzać?

Sprawdź też, ile wyniesie naprawa układu klimatyzacji. Zapytaj o nasz serwis klimatyzacji. Śrem i inne miejscowości Wielkopolski - zapraszamy do skorzystania z usług.

Serwis klimatyzacji Luboń
- jak dbać o klimatyzację?

Coraz więcej osób bez wahania sięga po udogodnienie, jakim jest montaż klimatyzacji w domu. Jednak z reguły nie przywiązujemy specjalnej wagi do regularnego i kompleksowego czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji domowej. Niejednokrotnie słyszymy pytania Klientów: dlaczego trzeba czyścić klimatyzację w domu? Jak często należy to robić? I dlaczego wartko skorzystać z serwisu i jakie są porady mechaników-serwisantów?

Podstawowy serwis klimatyzacji domowej polega przede wszystkim na jej regularnym czyszczeniu i odgrzybianiu.

Wszyscy wiemy, że dobrze podłączona klimatyzacja jest w zasadzie bezobsługowa. Rola użytkownika polega na wyłączeniu i włączeniu klimatyzacji. Nie można jednak zapomnieć o regularnym czyszczeniu układu klimatyzacji domowej. Dlaczego? Powodem jest wilgoć, która powstaje poprzez chłodzenie się powietrza w klimatyzatorze. Jej nadmiar może być szkodliwy zarówno dla budynku, jak i ludzi, którzy w nim przebywają. Wilgotne powietrze tworzy doskonałe warunki, w których z łatwością dochodzi do rozwoju mikroorganizmów.

Choć klimatyzatory wyposażone są w skuteczne filtry, ale mimo to powietrze, które przemieszcza się przez wymienniki ciepła, jest zanieczyszczone kurzem, zarodnikami grzybów i bakteriami. Te zanieczyszczenia osadzają się na powierzchni łopatek wentylatora, a także wymienników, stąd niezbędne jest regularne czyszczenia klimatyzatora i odgrzybianie pracującej klimatyzacji.

Zanieczyszczony klimatyzator powoduje, że oddychamy powietrzem o złej jakości, które może okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Poza tym zanieczyszczenia, jakie gromadzą się we wnętrzu urządzenia, są niejednokrotnie przyczyną spadku jego wydajności, a temu towarzyszy wzrost kosztów eksploatacyjnych. Klimatyzator zaczyna głośniej pracować i niestety pobierać zdecydowanie więcej prądu. Wydziela też brzydki zapach, który świadczy o tym, że wewnątrz rozwijają się wirusy lub pleśń.

Serwis klimatyzacji Jarocin
- czyść regularnie klimatyzację

Układ klimatyzacji domowej powinien być czyszczony minimum dwa razy w roku. Najlepiej wykonać go na przełomie września i października, a także marca i kwietnia.

Fachowa obsługa z naszej firmy skontroluje wówczas:

 • stan filtrów,
 • stan parownika,
 • sterowniki,
 • stan połączeń układów,
 • stan przewodów i instalacji.

Bardzo ważne jest też sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji.

Filtry klimatyzatora trzeba wyczyścić raz na trzy miesiące, w zależności od stanu ich zużycia, ilości kurzu i pyłków, jakie znajdują się w powietrzu. Filtry są częściami wielokrotnego użytku. Dlatego zalecane jest ich czyszczenie, a nie wymiana.

Czyszczenie filtrów jest proste. Można tę czynność wykonać samodzielnie, gdyż dostęp do nich nie jest skomplikowany. Ale wyczyszczenie wewnętrznej części klimatyzatora, a także jego podzespołów trzeba zlecić specjalistom. Oni posiadają odpowiednie kwalifikacje, a także certyfikaty. Bardzo ważne uprawnienia są przy serwisie klimatyzatorów typu split, gdyż sprawdzeniu i oczyszczeniu podlega zarówno jednostka wewnętrzna, jak i zewnętrzna zainstalowanego urządzenia.

Zapraszamy do skorzystania z naszego serwisu. Gwarantujemy pełen profesjonalizm.

Na czym polega czyszczenie
klimatyzacji domowej?

Zazwyczaj nie przykładamy specjalnej uwagi do ogrzewania pomieszczenia klimatyzacją w zimie, ale gdy pojawiają się pierwsze upały, chcemy by nasza klimatyzacja domowa działała bez zarzutu.

I zadajemy sobie wtedy pytanie, na czym polega i ile czasu trwa serwis klimatyzacji domowej w wersji podstawowej?

Przede wszystkim proces czyszczenia klimatyzacji przebiega w kilku etapach. Serwisant czyści obudowy klimatyzatora tak jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej, a także oczyszcza lamele wylotu powietrza oraz wnętrze urządzenia: czyści i ewentualnie wymienia filtry, a także odgrzybia klimatyzację. Czyszczeniu i myciu poddawane są też skraplacze, a wewnętrzne komponenty urządzenia są dezynfekowane.

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji domowej?

Wilgotne środowisko, jakie jest obecne w klimatyzatorze, sprzyja rozwojowi grzybów. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Grzyby i inne drobnoustroje mogą wywołać groźne choroby dla ludzi i zwierząt domowych. To zagrożenie można wyeliminować poprzez odgrzybienie klimatyzacji. W jaki sposób odgrzybia się klimatyzację domową?

Stosujemy: metodę piankową, ozonowanie klimatyzacji oraz metodę ultradźwiękową.

Metoda piankowa polega na spryskaniu parownika dedykowanym środkiem grzybobójczym, który ma postać pianki.

Ozonowanie klimatyzacji polega na wykorzystaniu grzybobójczego ozonu. Tę metodę wykorzystuje się również podczas czyszczenia klimatyzacji samochodowej.

Metoda ultradźwiękowa polega na użyciu specjalnego płynu dezynfekującego przy pomocy urządzenia, które emituje dźwięki o częstotliwości 1,7 MHz. Płyn zmienia się w parę i w tej postaci dociera do wnętrza klimatyzacji. Tam skutecznie usuwa wszelkie zarazki.

Środki do odgrzybiania klimatyzacji domowej, jakie używają nasi serwisanci, mają postać płynów, aerozoli i koncentratów. Są produktami atestowanymi przez PZH, czyli ich skład chemiczny jest bezpieczny dla zdrowia użytkowników klimatyzacji.

Na czym polega czyszczenie i mycie skraplaczy?

Skraplacz znajduje się na zewnątrz domu lub mieszkania. Zanieczyszczenia osadzają się na lamelach. To one blokują lub spowalniają przepływ powietrza poprzez utworzenie warstwy izolacji cieplnej. Taka sytuacja jest przyczyną spadku wydajności chłodniczej skraplacza, co ma zasadniczy wpływ na pracę całego klimatyzatora.

Na czym polega czyszczenie, mycie i dezynfekcja jednostek wewnętrznych?

Parownik jest wewnętrzną jednostką klimatyzatora. Gdy dojdzie do jego zanieczyszczenia, wymiana ciepła staje się ograniczona. Układ klimatyzacji narażony jest na wzrost ciśnienia, co powoduje mniejszą efektywność chłodzenia. Urządzenie wymaga częstszej naprawy i zużywa więcej prądu.

Bardzo istotna jest natomiast dezynfekcja klimatyzatora, dzięki której zapobiega się rozwojowi alergizujących i chorobotwórczych bakterii, grzybów czy pleśni.

Dezynfekuje się parownik, układ odprowadzający skropliny i tace ociekowe.

Inne prace przy serwisie klimatyzacji domowej

W ramach podstawowego serwisu, nasi specjaliści zajmują się też sprawdzeniem obudowy urządzeń, elementów i połączeń elektrycznych. Kontrolujemy szczelność układu chłodniczego i ewentualnie napełniamy klimatyzację czynnikiem chłodzącym. Dokonujemy przeglądu układu, który odpowiada za odprowadzanie skroplin. Czyścimy filtry powietrza w jednostkach wewnętrznych - ściennych, wymieniamy filtry w urządzeniach kanałowych. Jeśli wykryjemy jakiekolwiek nieprawidłowości, naprawiamy usterki klimatyzacji.

Zapytaj o profesjonalny montaż klimatyzacji
i serwis klimatyzatorów w firmie KLIMZU:
klimatyzacja - Śrem. Skorzystaj z fachowego doradztwa.

Napisz do Naslub zadzwoń +48 663 754 194