Skip to main content

Efektywne pompy ciepła.

Poznań i okolice

Stworzenie dobrego klimatu w domu wiąże się nieodzownie z uzyskaniem odpowiedniej temperatury otoczenia. Nikt nie lubi przebywać w zbyt nagrzanych lub za bardzo zimnych pomieszczeniach. Właściwie dobrana i zamontowana pompa ciepła zaopatrzy Twój dom w funkcjonalne i tanie ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową, z której skorzysta cała rodzina. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pomp ciepła. Poznań, Śrem i okolice – zapraszamy do skorzystania z fachowego montażu pompy ciepła.

Wysokiej jakości pompy ciepła.
Śrem - usługi kompleksow

O pompach ciepła wiemy prawie wszystko, dlatego zapewniamy kompleksowe usługi najwyższej jakości. Profesjonalnie doradzamy, sprzedajemy indywidualnie dobrane urządzenia, które następnie montujemy i serwisujemy. Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm sprawi, że zainstalowana przez nas pompa ciepła ogrzeje Twój dom przez wiele lat.

Mamy:

 • odpowiedni SPRZĘT,
 • wymagane CERTYFIKATY,
 • dostęp do wiodących marek na polskim rynku, między innymi są to: ROTENSO, GREE, PANASONIC, MITSUBISHI, VAILLANT.

Dobór urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb, możliwości spełnienia norm największej funkcjonalności systemów grzewczych, a także miejsca oraz specyfiki ich montażu. Dlatego zawsze swoich Klientów obsługujemy w sposób indywidualny.

 • Poznaj szczegółową ofertę Poznań.
 • Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie.
 • Skorzystaj z szerokiej wiedzy naszych sprzedawców pomp ciepła.
 • Zainwestuj w ekologiczne instalacje.
 • Chroń naturalne środowisko.
Promocje od KLIMZU
- pompy ciepła ze Śremu

Szukasz urządzeń w atrakcyjnych cenach? Skorzystaj z interesującej oferty ekologicznego ogrzewania domu.

Sprawdź nasze pompy ciepła, ceny oraz usługi z zakresu ich montażu już na początku sezonu grzewczego. Jesienią i zimą pojawia się bowiem najwięcej promocji na wszystkie modele pomp dla stałych i nowych Klientów.

Wykorzystaj atrakcyjną ofertę handlową i zapytaj o szczegóły naszych sprzedawców.

Promocje najczęściej polegają na:

 • wysokich zniżkach na pompy ciepła,
 • 5 latach gwarancji,
 • bezpłatnej opiece technicznej przez cały okres trwania gwarancji,
 • bezpłatnej wycenie usługi,
 • bezpłatnym dojeździe do Klienta na montaż,
 • bezpłatnym transporcie pomp ciepła,
 • bezpłatnej konfiguracji urządzenia.

ŚLEDŹ NASZĄ STRONĘ. SPRAWDZAJ AKTUALNĄ OFERTĘ. DZWOŃ LUB WYŚLIJ ZAPYTANIE.

Gwarantujemy montaż wraz z całą kotłownią, w najlepszych cenach. Usługi z zakresu instalacji ekologicznego systemu grzewczego świadczymy do 200 km od Śremu.

Nowoczesne systemy grzewcze
- pompy ciepła Śrem

Poznaj najlepsze pompy ciepła Poznań. Czym są pompy ciepła Śrem? Na czym polega ich działanie?

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które oddaje energię pozyskiwaną nawet w 75% z naturalnego środowiska. Energia ta trafia jako ciepło do instalacji centralnego ogrzewania i służy do podgrzania wody zużywanej w domach. Pompy ciepła Śrem są więc jak najbardziej ekologicznymi instalacjami.

Co je różni od mniej przyjaznych środowisku naturalnemu urządzeń grzewczych takich, jak: kotły gazowe, olejowe czy węglowe? Przede wszystkim jest to sposób podgrzania czynnika grzewczego. Podczas spalania paliw kopalnych następuje znaczna emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Pompa ciepła pozyskuje energię ze środowiska naturalnego, a przy pomocy energii elektrycznej, przetwarza ją w ciepło, które kierowane jest do centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej. Tym samym nie ma emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Czy to jedyna zaleta pompy ciepła?

Zalety pomp ciepła:

 1. Urządzenia są praktycznie bezobsługowe – wystarczy ustawić odpowiednio regulator.
 2. Pompy nie generują dużych kosztów eksploatacyjnych. Koszty wiążą się jedynie z dostarczeniem energii elektrycznej, która podtrzymuje pracę systemu. Rachunki za prąd nie będą wysokie!
 3. Brak konieczności doprowadzenia gazu na działkę budowlaną.
 4. Cena pomp jest coraz bardziej atrakcyjna – przekonało się o tym wielu naszych Klientów indywidualnych.
 5. Nie wymaga dodatkowego miejsca na składowanie opału.
 6. Można zrezygnować z budowy komina.
 7. Możliwość instalacji z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.
 8. Bezawaryjność.
 9. Rozwiązanie przyjazne dla środowiska oznacza możliwość dofinansowania do inwestycji pompy ciepła Poznań.

Bądź więc EKO. Sprawdź najlepsze oferty w Twojej okolicy. Zapraszamy do kontaktu z KLIMZU – pompy ciepła ze Śremu.

Mamy dla Ciebie różne rodzaje pomp ciepła

W naszej ofercie mamy różne rodzaje pomp ciepła. Dostępne są pompy gruntowe, pompy wodne oraz powietrzne pompy ciepła. Jest to podział, który wskazuje na źródło, z jakiego urządzenia pozyskują ciepło, które wykorzystywane jest do ogrzania domu i ciepłej wody. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne instalacje.

Pompa gruntowa – najczęściej instalowane urządzenie w Polsce. Źródłem ciepła jest grunt. Przy pomocy gruntowej pompy ciepła skutecznie działa ogrzewanie centralne oraz otrzymujemy ciepłą wodę użytkową. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest również jego wysoka efektywność. Gruntowa pompa ciepła może więc być wykorzystywana jako jedyne źródło ogrzewania danej nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że montaż pompy ciepła, a w tym konieczność użycia wymiennika poziomego, wymaga dużej powierzchni działki, a wykorzystanie sond pionowych – głębokich wierceń do 100 metrów.

Pompa wodna charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością energetyczną. Źródłem ciepła jest płynąca woda. Montując tę pompę ciepła możesz również uzyskać jedyne źródło ogrzewania domu. Warto wiedzieć, że zewnętrznym źródłem zasilania tego rodzaju urządzenia będzie energia elektryczna, olej albo gaz.

Powietrzna pompa ciepła korzysta z powietrza, które pobiera z zewnątrz. Ten rodzaj pomp ciepła dzieli się na: powietrze-powietrze, gdzie transport ciepła jest do wewnątrz oraz pompy ciepła powietrze-woda – tutaj ciepło transportowane jest do obiegu grzewczego oraz zbiornika na gorącą wodę. Powietrzne pompy ciepła mają wiele zalet. Przede wszystkim nie są drogą inwestycją. Można je wykorzystywać w każdych warunkach. Jednak nieruchomość powinna być wyposażona w dodatkowe źródło ogrzewania. Będzie ono stanowiło wsparcie dla pracy pompy lub mogło ją zastąpić, gdy pojawią się bardzo duże amplitudy temperatur na zewnątrz i w środku pomieszczeń. Idealna do stosowania z ogrzewaniem podłogowym.

Dostępne są również hybrydowe pompy ciepła. Jest to połączenie energii ze źródła odnawialnego, naturalnego i tradycyjnego – kopalnego.

Zapytaj w KLIMZU o pompy ciepła Luboń dla Ciebie!

Wybierz idealną pompę ciepła

Chcesz otrzymać najwyższą jakość za rozsądną cenę i nie wiesz, która pompa ciepła spełni Twoje oczekiwania? Doradzamy naszym Klientom w wyborze odpowiedniego urządzenia. Postaw na nasz profesjonalizm i doświadczenie. Porozmawiaj z naszymi specjalistami, ponieważ wybór pompy ciepła nie jest tak prosty, jakby mogło się wydawać.

By stać się zadowolonym użytkownikiem tego urządzenia, trzeba zadać sobie kilka zasadniczych pytań. Jaką funkcję pompa będzie pełnić w naszym domu: ma ogrzewać budynek i wodę użytkową? Czy będzie pracować sama, czy wspierać pracę kotła? A może ma ochładzać dom latem? Gdy poznasz odpowiedzi, musisz zastanowić się nad możliwościami, jakie oferuje działka, na której stoi lub będzie stał Twój dom. Ważny jest też dostęp do źródła naturalnej energii – ono decyduje bowiem o tym, czy wybór padnie na pompę wodną, powietrzną, czy gruntową. No i najważniejsze – finanse na zakup pompy ciepła. Ceny urządzenia przecież są różne.

Te szczegóły oraz inne ważne detale z inwestorem ustali nasz specjalista. To on porówna przede wszystkim współczynniki COP różnych pomp ciepła i zwróci uwagę na powierzchnię budynku, który ma być daną pompą ogrzany. Ponadto instalator albo projektant instalacji grzewczych wezmą pod uwagę wszystkie inne elementy, które mają wpływ na zapotrzebowanie ciepła w określonym budynku. Są to między innymi straty energii cieplnej, izolacja budynku, parametry stolarki, lokalizacja domu. W wyborze i montażu pompy ciepła pomoże też świadectwo charakterystyki energetycznej.

Krok po kroku - montaż pomp ciepła.
Jarocin i okolice

1. Wykonanie projektu instalacji grzewczej

 • projekt instalacji ogrzewania podłogowego,
 • projekt instalacji pompy ciepła, który oparty jest na obliczeniach zapotrzebowania na energię cieplną danego budynku.

2. Wybór pompy ciepła

 • typ i wielkość urządzenia,
 • moc
 • wybór systemu pracy pompy.

3. Lokalizacja i miejsce montażu
Wybierając odpowiednie miejsce dla pompy ciepła, trzeba pamiętać o szczegółowych wytycznych dla montażu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej oraz konieczności posiadania np. kotłowni.

4. Formalności urzędowe

Powietrzne pompy ciepła, w zasadzie – poza pewnymi wyjątkami – nie wymagają żadnych formalności. Do montażu pomp ciepła powietrznych typu split o pojemności układu chłodniczego powyżej 5 kg ekwiwalentu CO2 potrzebne jest założenie tzw. karty produktu. Niezbędne są też regularne kontrole szczelności certyfikowanego instalatora z uprawnieniami F-gazowymi.

Gdy pompy ciepła Poznań (powietrzne i gruntowe) będą służyły ogrzaniu budynku, który jest wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się na obszarze objętym programem Natura 2000, to trzeba w takim przypadku uzyskać pozwolenie na ich montaż.

Montaż pomp ciepła gruntowych z wymiennikiem pionowym wymaga zgodności z przepisami ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze. Konieczne jest wówczas przedstawienie staroście planu robót geologicznych. Prace geologiczne i wiercenia trzeba również zgłosić właściwemu organowi administracji geologicznej, organowi nadzoru górniczego oraz prezydentowi, burmistrzowi lub wójtowi. 6 miesięcy od zakończenia prac wiertniczych, należy przekazać odpowiedniemu organowi administracji geologicznej tak zwaną „Dokumentację prac geologicznych wykonanych w celu wykorzystania ciepła ziemi”.

Pomagamy w załatwieniu formalności urzędowych.

Sprawdź ofertę firmy KLIMZU.

5. Roboty wiertnicze dot. gruntowej pompy ciepła

Instalacja kolektora pionowego jest trudniejsza i bardziej kosztowna, niż wymiennika poziomego. Koszt montażu gruntowej pompy zależy od rodzaju budowy geologicznej gruntu (miękki lub twardy) i wykorzystania specjalnego sprzętu do robienia odwiertów o głębokości nawet 100 metrów. Wszystkie prace poprzedza wykonanie odwiertu próbnego. Pomaga on ustalić pojemność cieplną gruntu, jej budowę hydrogeologiczną i zaplanować końcowy odwiert.

6. Montaż pompy ciepła i urządzeń instalacji

Instalacja pompy ciepła Jarocin składa się nie tylko z samej pompy ciepła, ale też z innych urządzeń, które mają wpływ na pracę, efektywność oraz koszty eksploatacji i bezawaryjność systemu. Po zamontowaniu wszystkich części instalacji grzewczej, instalator wykona próbę szczelności zgodnie z zaleceniami gwarancyjnymi producenta urządzenia. Kolejnym etapem montażu jest oczyszczenie i osuszenie układu. Wyczyszczony układ można wypełnić czynnikiem chłodniczym.

7. Pierwsze uruchomienie

Ostatnim etapem montażu jest uruchomienie pompy ciepła. Bez doświadczenia i wiedzy oraz umiejętności trudno jest wykonać tę czynność. Należy sprawdzić:

 • pompę ciepła,
 • dolne oraz górne źródła ciepła,
 • ciepłą wodę użytkową,
 • ewentualnie funkcję chłodzenia.

Poza tym instalator powinien przy pierwszym uruchomieniu tak skonfigurować pompę, by działała jak najbardziej ekonomicznie i wykorzystywała tańszą, nocną taryfę za energię elektryczną. Można też ustalić konkretną temperaturę, jaka ma być w domu i ciepłej wody użytkowej (cwu).

Do montażu pompy ciepła wybierz certyfikowany, autoryzowany i przede wszystkim fachowy serwis. KLIMZU zapewni idealne ciepło w Twoim domu.

Zapytaj o profesjonalny montaż klimatyzacji
i serwis klimatyzatorów w firmie KLIMZU:
klimatyzacja - Śrem. Skorzystaj z fachowego doradztwa.

Napisz do Naslub zadzwoń +48 663 754 194